הפעולות לאחר תוצאה שלילית בהגשת תביעה לגמלת סיעוד

כולנו יודעים שלא תמיד תביעה שמוגשת זוכה להצלחה רבה, אם נגדיר זאת כך, ומאושרת ע”י המוסדות שבודקים אותה. כך הדבר גם לגבי תביעות סיעוד שרבות מהן מוגשות מדי שנה בכל מדינת ישראל, ולא כולן זוכות לאישור. כך יכולים לראות אנשים מסוימים במדינה כיצד למרות מצבם הלא פשוט הם לא זכאים לגמלת סיעוד או לסיוע בביתם מצד אנשים שיכולים להקל עליהם את שגרת היומיום המאוד בעייתית שלהם.

באופן טבעי וברור מאוד אנו יכולים גם לראות כיצד יש כאלו שהגישו תביעה לגמלת סיעוד, נדחו על הסף, וכעת הם מאוד רוצים להבין מדוע הדבר קרה ומה הם יכולים לעשות כדי לשנות את רוע הגזירה. מאחר ואנו חיים במדינה שבה אפשר לערער על החלטות שונות של לא מעט גורמים, הרי שגם כאן אנו יכולים לראות כיצד תביעות סיעוד שנדחות מאפשרות לתובע שהגיש אותן לערער על ההחלטה השלילית שקיבל.

מי שמרגיש שהוא אינו שבע רצון עם ההחלטה לגבי אותה תביעה לגמלת סיעוד שהגיש, יכול בהחלט להגיש ערעור. את זה הוא עושה בפנייה אל ועדת עררים שמטפלת בנושא ומגיבה לדרישות החוזרות של הנדחים. חשוב להבין שבין אם מדובר בדחייה על הסף ובין אם מדובר על אישור זכאות שנראית לתובע כנמוכה מדי, הוא בהחלט יכול לערער על ההחלטה לגבי תביעות סיעוד כדי שבסופו של התהליך הוא באמת יהיה מרוצה מהתוצאה.