הקושי הכלכלי שיכול לגרום אובדן כושר עבודה

כשאנו מדברים על אדם שאיבד את היכולת להמשיך לעבוד במקום מסוים או איבד את היכולת להמשיך ולעסוק בתחום העיסוק שבו הוא התמחה, אנו בהחלט מדברים לא רק על סבל אישי או בעיות פיסיות ונפשיות גם יחד, אלא אפילו על בעיות כלכליות לא פשוטות בגלל אובדן כושר עבודה. כלומר, אין ספק שאי היכולת לשמור על יכולת  העיסוק, אם נקרא לזה כך, מביאה באופן טבעי להפחתה של היכולת להשתכר כפי שהיה בעבר.

כך אנו רואים כיצד מדי שנה למרבה הצער יש לא מעט עובדים שנפגעו במקום העבודה שלהם מסיבות שונות ומגוונות, ובשל כך הם חוששים כי מצב של אובדן כושר עבודה יביא אותם לבעיות כלכליות מאוד לא פשוטות. מסיבות אלה הגשת תביעת אובדן כושר עבודה היא חשובה מאוד והיא זו שיכולה לעשות את ההבדל בין הגעה למצב כלכלי קשה מאוד ובין קבלת פיצוי הולם שיכול לשמור על אורח חיים מכובד גם עבור מי שנפגע בעבודתו.

אין ספק שבין אם מדובר על מצב שבו יוקר המחיה במדינה הוא קשה מאוד ובין אם מדובר על עובד שהשתכר יפה ויכול עדיין לנהל את חייו למשך פרק זמן בצורה מכובדת, אף אחד לא צריך להגיע לבסוף למצב כלכלי קשה בגלל אובדן כושר עבודה. לכן חשוב מאוד לעשות את כל מה שצריך לאחר פגיעה במקום העבודה על מנת להגיש תביעת אובדן כושר עבודה בצורה מוצלחת ולקבל את כל הזכויות שמונעות הגעה למצב כלכלי בעייתי.